Eğitimde Mac

ProMC ve Apple School Manager

Apple School Manager, iPad ve Mac'leri okullarda yönetmek için kullanılabilen basit, web tabanlı bir portaldır. Tüm öğrenciler ve çalışanlar için otomatik olarak Yönetilen Apple Kimlikleri oluşturan, kitap ve materyalleri kolayca satın almanızı sağlayan, bir programdır.

Apple School Manager ile entegrasyon sayesinde Sınıflar, Öğrenciler ve Öğretmenlerinizi kolayca yaratabilir ve yönetebilirsiniz. Eger, Öğrenci Bilgi Sisteminiz (SIS) varsa, Apple School Manager ile senkronize edilemesi konusunda ProMC size her zaman destek vermekten mutluluk duyacaktır.

Shared iPad

"Shared iPad", cihazları paylaşan ve yine de kişiselleştirilmiş deneyimler kullanmak isteyenler için geliştirilen yeni bir iOS 9 özelliğidir. Öğretmenler, başlamadan önce her öğrenciye herhangi bir paylaşılan iPad (Shared iPad) vererek, bir öğrenciyi vrilen iPad'e atayabilir. Öğrenciler hangi cihazları kullanacaklarını bilirler, çünkü resimleri Giriş ekranındadır. Öğrenciler kişisel içeriklerine bir şifre veya hatırlaması kolay dört basamaklı PIN Numarasıkullanarak erişebilirler. Veriler yerel olarak cihazlarda ve kişisel iCloud hesaplarında saklanır. Giriş yaptıktan sonra ödevler ve uygulamalar bıraktıkları gibi geri gelir. Bu nedenle öğretmenler ve teknoloji yöneticileri, sınıflar arasında veri yedekleme veya veri silme işlemi için zaman ve güç kaybetmeyeceklerdir. Paylaşılan iPad, 32 GB depolama alanı veya daha yüksek iPad Pro, iPad Air 2 ve iPad mini 4'te desteklenir.


Apple School Manager

Apple School Manager(ASM) ile eğitim kurumları, uygulamaları toplu olarak satın alabilir ve bunları kuruluşunuz içerisinde dağıtabilir ve daha sonra, uygulamaları, öğretmen ve öğrencilerin cihazlarına kolayca yükleyebilirsiniz. Cihazın öğrenciye veya okula ait olması önemli değil. Apple School Manager'i, Volume Purchase Program(VPP) ile ilişkilendirdiğinizde, tüm VPP uygulamalarınızı öğrenci ve öğretmenlere yükleyebilir veya silebilirsiniz.

Yönetilen Apple Kimlikleri

Yönetilen Apple Kimlikleri, öğrencilerin iCloud'a, iTunes U'ya ve Shared iPad'e erişmelerini sağlayan kontrol okullarının gereksinimlerini karşılayacak yeni bir tür Apple Kimliğidir. Apple School Manager, Öğrenci Bilgi Sisteminizden (SIS), okul rehberinden veya dışarıdan alınan CSV dosyalarından gerekli verileri içe aktararak otomatik olarak tüm öğrenciler ve çalışanlar için Yönetilen Apple Kimlikleri oluşturmanıza izin verir. Yönetilen Apple kimlikleri kuruluşunuz tarafından satın alınmış ve atanmış olduğundan, bölgedeki herkes için kolayca parolaları sıfırlayabilir, hesapları denetleyebilir ve rolleri tanımlayabilirsiniz.