Aygıt Kayıt Programı (DEP)

DEP Nedir ?

Aygıt Kayıt Programı (DEP), ister doğrudan Apple’dan ister programa katılan bir Apple Yetkili Satıcısı ya da operatör aracılığıyla satın alınmış olsun, şirketinize ait iOS aygıtlarını otomatik olarak mobil aygıt yönetimine (MDM) kaydederek ve kurulum sırasında aygıtların denetlenmesini sağlayarak aygıtları hızlı ve kolay bir şekilde dağıtmanızı sağlar.

Aygıt Kayıt Programı (DEP), şirketlere ve eğitim kurumlarına iOS ve OSX aygıtlarını kolayca dağıtırken ve yapılandırırken yardımcı olan Apple Dağıtım Programları’nın (ADP) bir parçasıdır. DEP, doğrudan Apple’dan veya katılımcı Apple Yetkili Satıcıları’ndan veya operatörlerden satın alınan, bir kurumun sahip olduğu iPad ve iPhone aygıtlarını ve Mac bilgisayarları dağıtmak için hızlı ve sorunsuz bir yol sunar. Bu kılavuz, size program özellikleri ile ilgili bir genel bakış sunacak, nasıl kayıt olunacağını açıklayacak ve başlamanıza yardım edecektir.

DEP, kurulum sırasında mobil aygıt yönetimi (MDM) kaydının ve aygıtların denetiminin otomatik olarak yapılmasını ve aygıtları, onlara dokunmadan, yapılandırmanızı sağlayarak ilk kurulumu basitleştirir. Süreci daha da basitleştirmek için belli Kurma Yardımcısı ekranlarını atlayabilirsiniz, böylece kullanıcılar, aygıtlarını kutudan çıkarır çıkarmaz kullanmaya başlayabilirler.

Zorunlu ve kilitlenebilir MDM kaydı

iOS aygıtlarınız MDM’e otomatik kaydı gerekli kılmak için önceden yapılandırılabilir. Bu, aygıtların kurumunuzun ihtiyaçlarına göre yapılandırılmasını ve tüm kullanıcıların bu yapılandırmalara aygıtlarında sahip olmalarını sağlar. Ayrıca, sürekli yönetim için MDM’de kullanıcıların aygıtlarını kilitleyebilirsiniz.

Kablosuz denetim

Denetim, bir kurum tarafından sahip olunan iOS aygıtları için daha üst düzey bir aygıt yönetimi sağlar. iMessage, AirDrop veya Game Center’ın kapatılması gibi ek sınırlamalara olanak tanır ve web içeriğini filtreleme ve tek uygulama modu gibi ek aygıt yapılandırmaları ve özellikleri sağlar. DEP ile denetim modunu, kurulum sürecinin bir parçası olarak, bir aygıtta kablosuz olarak etkinleştirebilirsiniz.

IT için aygıta dokunmadan yapılandırma

DEP ile, iPad, iPhone ve Mac’in büyük ölçekli dağıtımlar sorunsuzca gerçekleştirilir. Kullanıcılar aygıtlarını etkinleştirdikten sonra hesap ayarlarını, uygulamaları hemen yapılandırabilir ve IT hizmetlerine kablosuz olarak ulaşabilirsiniz. Kurulumu tamamlamak için hizmet verilmesine ve her aygıta fiziki olarak ulaşmanıza gerek yoktur

Gelişmiş Kurma Yardımcısı

DEP, kullanıcıların kendi iOS aygıtlarını ve Mac bilgisayarlarını kurmalarını daha da kolaylaştırır. Aygıtlarınızı yapılandırmak için bir MDM çözümünü kullanmak, kullanıcıların etkinleştirme işlemi boyunca yerleşik Kurma Yardımcısı ile yönlendirilmelerini sağlar. Belli ekranların atlanacağını belirterek Kurma Yardımcısı’nı daha da geliştirebilirsiniz.

Biz size ne sunuyoruz ?

Firmamız, hazırlamış olduğumuz yazılım ile, bizden satın almış olduğunuz Apple cihazlarını anında Apple'e kayıt edebiliyoruz. Bunun sayesinde sizin çalışanınız/öğrenciniz cihazını paketten çıkarır çıkarmaz, kurumunuzun daha önce belirlediği programlar ve ayarlamalar otomatik olarak yüklenir ve kişinin kullanımına hazır hale getirilir.

Cihaz Kayıt Programı ile iPad, iPhone ve Mac'in büyük ölçekli alımlar da kurulum süreci kısa ve kesintisizdir. Her cihaz için mobil cihaz yönetimi (MDM) kaydını otomatikleştirin; böylece aktive edildiğinde hesap ayarları, uygulamalar ve kablosuz kurumsal ağ hizmetleri hemen yapılandırılır. Hazırlama hizmetlerine ve BT'nin kurulumu tamamlamak için her bir aygıta fiziksel olarak erişmesine gerek yoktur.

Firmamız bu yetkiye sahip olup tüm kurumsal müşterilerimize bu hizmeti ücretsiz olarak vermektedir. Bunun için yapmanız tek şey, sipariş sırasında cihazlarınızın Aygıt Kayıt Programına (DEP) kayıt ettirmek istediğinizi belirtmektir.